Pierwsza wizyta:

Pierwsza konsultacja dietetyczna trwa ok. 60 minut, podczas spotkania zostanie przeprowadzony dokładny wywiad żywieniowy i zdrowotny, zostaną ustalone cele i oszacowany czas ich osiągnięcia. 

Podczas pierwszej wizyty dokonujemy również pomiaru składu ciała metodą bioimpedancji. Nasz dietetyk za pomocą analizatora składu ciała będzie mógł określić:

 1. Procentową zawartość tkanki tłuszczowej w Twoim ciele – ilość tkanki tłuszczowej w stosunku do Twojej masy ciała w kilogramach, oznaczona w procentach.
 2. Poziom tłuszczu wisceralnego – jest to tłuszcz znajdujący się w okolicach brzucha. Jego pomiar może obrazować ryzyko chorób metabolicznych, które są związane z otyłością brzuszną. Co ciekawe nawet gdy mamy odpowiedni poziom tkanki tłuszczowej w ciele, poziom tłuszczu wisceralnego może być zbyt wysoki.
 3. Procentową ilość wody w Twoim ciele – prawidłowa zawartość wody w organizmie jest bardzo ważnym wyznacznikiem zdrowia. Woda znajduje się w każdej komórce, tkance i we wszystkich organach w naszym organizmie. U kobiet powinna wahać w przedziale 45-60%, natomiast u mężczyzn 50-60%.
 4. Wskaźnik podstawowej przemiany materii – minimalna ilości energii potrzebna do pokrycia podstawowych potrzeb Twojego organizmu. Wraz z wiekiem tempo metabolizmu zmniejsza się. Niska przemiana materii utrudnia utratę wagi i tkanki tłuszczowej.
 5. Dzienne spożycie kalorii – DCI – suma kalorii, którą powinieneś/ powinnaś spożywać w ciągu dnia w celu pokrycia całkowitych potrzeb organizmu.
 6. Wiek metaboliczny – wiek BMR – jeśli wiek metaboliczny jest wyższy niż rzeczywisty, oznacza że powinieneś/powinnaś zwiększyć przemianę materii m.in. poprzez aktywność fizyczną.
 7. Masę mięśni – gdy masa mięśniowa wzrasta w organizmie, zwiększa się też wykorzystanie energii, ułatwiając utratę tkanki tłuszczowej.
 8. Masę kości

 

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

 • Na pierwsze spotkanie należy przygotować wyniki badań (maksymalnie z ostatnich 6 miesięcy ) moczu i krwi – glukoza, profil lipidowy, tarczycowy. Zalecane jest zabranie wszystkich aktualnych wyników badań z okresu ostatniego roku. 
 • Zaleca się przygotowanie listy zażywanych leków. 
 • Pomocna będzie lista spożywanych posiłków w ciągu jednego dnia, z uwzględnieniem godzin posiłków i ich wielkości. 
 • W związku z koniecznością wykonania analizy składu ciała zaleca się unikanie spożywania posiłków w okresie 3 godzin przed planowanym terminem wizyty. Przed pierwszym spotkaniem warto unikać dużej aktywności fizycznej (na minimum 24 godziny) oraz nie spożywać alkoholu.
 • Zalecany jest komfortowy ubiór (do wykonania analizy składu ciała niezbędna jest bosa stopa, kobiety powinny wybrać się w skarpetkach zamiast w rajstopach).

   

Kolejne wizyty:

Po około czterech dniach od pierwszej konsultacji otrzymają Państwo swoją indywidualną dietę. 

Po 2-3 tygodniach umawiamy się na wizytę kontrolną, podczas której będziemy sprawdzać efektywność zastosowanej diety oraz ustalać plan dalszych działań. Częstotliwość kolejnych spotkań ustalana jest indywidualnie.

 

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!