Wizyta

Pierwsza wizyta:

Pierwsza konsultacja dietetyczna trwa ok. 60 minut, podczas spotkania zostanie przeprowadzony dokładny wywiad żywieniowy i zdrowotny, zostaną ustalone cele i oszacowany czas ich osiągnięcia. Przeanalizujemy Twój dotychczasowy sposób odżywiania się i zdecydujemy co można ulepszyć czy zmienić. Wywiad polega na przeprowadzeniu rozmowy dietetyka z pacjentem, w której to zadawane są pytania dotyczące sposobu odżywiania.

Podczas pierwszej wizyty dokonujemy również pomiaru składu ciała metodą bioimpedancji określającej zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz wody w organizmie.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

 • pomiar wykonywany jest 2-3 godziny po posiłku
 • 12 godzin przed pomiarem nie należy: Jeśli przyjmujesz stale leki zapamiętaj ich nazwę bo zostaniesz o nie zapytany, możesz przygotować listę przyjmowanych leków oraz suplementów dietynależy przygotować listę spożywanych posiłków w ciągu jednego dnia, najlepiej żeby był to dowolny dzień tygodnia z wykluczeniem soboty i niedzieli.
  • podejmować dużej aktywności fizycznej,
  • zażywać gorących kąpieli ani korzystać z masażu
  • pić kawy, alkoholu oraz napojów energetyzujący
  • powinno się oddać mocz 30 minut przed badaniem
  • Pomocne będą wyniki badań (maksymalnie z ostatnich 6 miesięcy ) moczu i krwi – glukoza, profil lipidowy, tarczycowy

Analiza składu ciała

analiza

Analiza składu ciała jest bardzo potrzebnym i pomocnym elementem w ocenie przebiegu procesu odchudzania, stanu odżywienia, zdrowia, a także procesu budowy tkanki mięśniowej. Analizator, którym posługujemy się w naszej poradni oblicza skład ciała metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA), która polega na przesyłaniu słabych i bezpiecznych sygnałów elektrycznych przez nasze ciało poprzez elektrody znajdujące się na powierzchni urządzenia pomiarowego. Sygnał przesyłany jest przez płyny znajdujące się w ciele. W tkance tłuszczowej sygnał napotyka opór (ze względu na małą ilość płynów), zwany impedancją. Na tej podstawie obliczany jest skład ciała. Badanie nie jest skomplikowane, wystarczy stanąć bosymi stopami na elektrodach, dlatego na wizytę kobiety powinny wybrać się w skarpetkach zamiast w rajstopach.